معرفی آکادمی بین المللی کانکت روم

بر همگان آشکار است که با انتشار ویروس کوید-19 چقدر از کسب و کارها و فرایندهای مختلف اجتماعی از جمله تحصیل با مشکل مواجه شدند. اما همیشه می‌توان با تغییر رویکردها، دریچه‌های جدیدی را به سوی نوآوری‌ها و پیدا کردن راه‌هایی برای حل مشکلات باز کرد. در این راستا شبکه کانکتیم فضایی را در حوزه ارتباطات و آموزش آنلاین ایجاد کرده است تا این نگرانی را از افراد دور کند و فضایی را برای کسب هر نوع دانشی که مناسب همگان باشد را ارائه دهد. درواقع شبکه کانکتیم را می‌توان یک بستر ارتباطی و آموزشی معرفی کرد که در تلاش است تا یادگیری، آموزش و ورود به عرصه کسب و کار را با ارتقای دانش و مهارت‌های فردی به یک دغدغه همگانی تبدیل کند و بتواند روند آموزش و یادگیری را با فرهنگ سازی درست در سایه دستاوردی به نام آکادمی بین المللی شبکه کانکتیم (Connect Team International Academy) تسهیل نماید.
حالا این شبکه با اتکا به نیروهای متخصص، حرفه‌ای و خلاقی که دارد، سعی‌اش بر این است تا در سایه رواج آموزش مجازی رویکردی نوین در این عرصه با هدف گسترش دانش، خلاقیت، نوآوری و ارتقای مهارت‌های فردی داشته باشد. همه این‌ها در بستری کاملا تخصصی ارائه می‌شوند که در نهایت منجر به رشد و شکوفایی در ابعاد مختلف خواهد شد. در این راستا لازم می‌دانیم اجزای اصلی و المان‌های نقش‌آفرین این شبکه را در ادامه بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.


 علت وجودی آکادمی بین المللی شبکه کانکتیم
خوب است بدانید، ایده اصلی راه‌اندازی شبکه کانکتیم از سوی بنیانگذار این شبکه زمانی شکل گرفت که ایشان مجبور بودند مسافتی طولانی را هر روز طی کنند تا به کلاس درس در شهر دیگری برسند. همان‌جا بود که طرح اولیه راه‌اندازی مدرسه مجازی متولد شد و از آن زمان به بعد تلاش‌های زیادی در جهت راه‌اندازی مدرسه مجازی صورت گرفت که هم‌اکنون این ایده اجرایی شده در قالب آکادمی بین المللی شبکه کانکتیم تعریف می‌شود.
از آنجایی‌که همیشه تجربه‌ها راه‌هایی نوین به سوی کشف ایده‌هایی جدید را برایمان تداعی می‌کنند و لازم است از آن‌ها در ادامه مسیر راه خود با استناد به دانش روز استفاده کنیم، پس بر آن شدیم تا تجربه سخت حضور و رفت و آمد به یک کلاس درس سنتی را که زمان زیادی از ما می‌گرفت و هزینه‌های گزافی هم به خانواده تحمیل می‌کرد، را با یک راهکار جدید تعریف و به عنوان آکادمی بین المللی شبکه معرفی کنیم.

 علاوه بر این، برای این آکادمی که در واقع یک مدرسه مجازی است مزایا و علت‌های وجودی متنوعی را می‌توان برشمرد که عبارت‌اند از:


کاهش ترافیک و آلودگی هوا: یکی از مزایای خوب کلاس‌های درسی آنلاین این است که افراد مجبور نیستند با اتومبیل شخصی، تاکسی، اتوبوس یا مترو به کلاس درس برسند. همین موضوع ترافیک را در ساعات به خصوص بازگشایی و تعطیلی مراکز آموزشی که ساعات پیک ترافیک است نیز کاهش می‌دهد و در سایه آن نیز شاهد کاهش آلودگی هوا نیز از اثر استفاده حداقلی از وسایل نقلیه خواهیم بود. از طرفی این موضوع می‌تواند چالش‌هایی که والدین برای رفت و آمد فرزندان خود به مدرسه دارند را نیز کم کند.
مقابله با انتشار ویروس کرونا و جلوگیری از ابتلا به آن: وقتی شما یا فرزندانتان در خانه باشید و کارهای خود را از خانه به صورت آنلاین انجام دهید از ابتلا به ویروس نیز در امان خواهید بود. به این ترتیب نه برای حضور در کلاس به بیرون رفته‌اید که در معرض خطر ابتلا باشید و نه اینکه هزینه زمانی و مالی اضافه‌ای نیز برای این کار صرف کرده‌اید. پس مدرسه مجازی می‌تواند ایده خوبی باشد.


دسترسی به منابع درسی در هر زمان: گاها پیش می‌آید که به دلایل اضطراری، افراد نمی‌توانند در کلاس درس حاضر شود. اما مشکل از آنجا آغاز می‌شود که نه تنها در کلاس حضور نداشته‌اند؛ بلکه منبعی هم برای رجوع و دریافت درس مورد نظر خود ندارد. اما در کلاس‌های مجازی ما این امکان را داریم که در هر زمانی که بخواهیم به فایل‌های آرشیو کلاس دسترسی داشته باشیم. از طرفی فایل آرشیو کمک می‌کند تا افراد حتی بتوانند یک درس را بارها و بارها برای خود تکرار کنند.


افزایش کیفیت درسی: برخی از افراد ذاتا خجالتی هستند و حضور در کلاس درس سنتی برایشان مشکل است یا در کلاس درس سنتی نمی‌توانند تعامل خوبی با استاد برقرار کنند یا سوالات خود را مطرح کنند. وجود فضای آنلاین این امکان را به این افراد می‌دهد تا بتوانند با خیالی آسوده بدون دیده شدن سوالاتشان را مطرح کنند و در کلاس‌های درس حضور داشته باشند.همچنین در سایه مدرسه مجازی آکادمی بین المللی کانکتیم ما می‌توانیم دانش‌آموزانی از سنین مختلف را در یک کلاس داشته باشیم.


مدرسین با انرژی‌تر: با وجود مدرسه مجازی مدرسین نیز مجبور نیستند تا زمان زیادی را صرف رفت و آمد کنند. به طوری که با خیالی راحت در خانه خود می‎‌توانند مطالب و محتواهای درسی را آماده کرده و به شرکت‌کنندگان یا دانش آموزان کلاسشان ارائه دهند.


مزیت رقابتی و قابلیت های آکادمی بین‌المللی شبکه کانکتیم
با توجه به شرایط کنونی و همچنین پیشرفت روزافزون وسایل ارتباطی حالا دیگر همه ما ابزارهایی داریم تا بتوانیم به آموزش مجازی از منظر دیگری نگاه کنیم. شبکه کانکتیم با بهره‌مندی از متخصصین و نیروهای کارآمد خود تلاش کرده است تا مزیت‌های رقابتی متنوعی را نسبت به سایر فعالین این حیطه ایجاد کند.


پشتیبانی صفر تا صد: نیروهای متخصص ما در گروه پشتیبانی شبکه کانکتیم در تلاش هستند تا به کوچکترین سوالات شرکت‌کنندگان و مدرسین پاسخ داده و آموزش‌های لازم را نیز در صورت نیاز به افراد ارائه دهند.


برخورداری از پروفایل شخصی: در شبکه کانکتیم هر فردی یک پروفایل شخصی دارد که از طریق آن می‌تواند به سابقه کلاس‌هایی که از گذشته تاکنون در بستر شبکه کانکتیم گذرانده است، دسترسی داشته باشد. علاوه بر این، از طریق پروفایل شخصی افراد می‌توانند در نظرسنجی‌ها شرکت کرده، با سایر اعضا آشنا شوید و همچنین از پیشنهادات سایت نیز در جهت افزایش دانش و بهره‌وری خود برای شرکت در کلاس‌های آموزشی جدید نیز استفاده کند.


مشاهده فایل آرشیو: مدرسه و کلاس‌های مجازی این امکان را فراهم می‌آورند که افراد بتوانند فایل آرشیو کلاس‌ها را مشاهده کنند. همچنین امکان دانلود این فایل‌ها نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که فایل‌ها در اندازه و حجم بهینه‌ای آماده می‌شوند. یعنی در عین حال که کیفیت لازم را دارند، حجم کمی از اینترنت را نیز مصرف خواهند کرد.
کلاس‌های تعاملی: تعامل در کلاس باعث خواهد شد تا سطح بهره‌وری از کلاس بیشتر شده و استاد بتواند مضامین درسی را بیشتر و بهتر به شرکت کنندگان انتقال دهد که مدرسین آکادمی بین المللی کانکتیم هم به این موضوع توجه می‌کنند.


پرسش و پاسخ آنلاین: معلم یا استاد در بستر آنلاین برای اینکه بتواند متوجه شود دانش آموزان مبحث را به خوبی دریافت کرده‌اند، علاوه بر دوره کردن دروسی که ارائه شده، میتواند آزمون آنلاین کوتاهی را ترتیب دهد. این مساله باعث خواهد شد تا علاوه بر تعامل بیشتر، استاد دریابد که دانش آموزان تا چه میزان مطالب را دریافت کرده‌اند و در نتیجه بتواند بر این اساس، تکلیف جلسه آتی را نیز مشخص کند.


یادگیری بلند مدت: مسلما در کلاس‌های حضوری شرکت کنندگان بیش از یکبار حضور ندارند و اگر مطلبی را از دست بدهند، دسترسی به آن سختی‌های خود را به همراه خواهد داشت. اما آموزش آنلاین شبکه کانکتیم این مشکل را برطرف کرده است و شرکت کنندگان در کلاس‌ها می‌توانند هر چند بار که بخواهند به فایل ویدیوی دوره دسترسی داشته باشند و نکته مورد نظر را از گفته‌های استادشان دریافت کنند.


همه می‌توانند از این فضا استفاده کنند: خدمات آکادمی بین المللی شبکه کانکتیم مختص به قشر خاص یا دانش آموزان و دانشجویان خاصی نیست بلکه همگان با توجه به نیازهای آموزشی خود می‌توانند از امکانات شبکه کانکتیم بهره‌مند شوند.


آموزگاران مجرب: همکاران مدرس در بستر شبکه کانکتیم همگان دارای رزومه کاری درخشانی بوده و در موسسات، مدارس و دانشگاه‌های معتبر کشور سابقه تدریس دارند و از نیروهای رسمی یا مورد تایید آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران هستند. این معلمین در عین حال با فضای آنلاین و آموزش مجازی در بستر شبکه کانکتیم نیز آشنا هستند و زیر نظر آکادمی شبکه کانکتیم مدارک تخصصی لازم را نیز دریافت کرده‌اند.


نظارت بر کار مدرسین و ارتباط موثر با شرکت کنندگان: شبکه کانکتیم از مدل تعاملی نظارتی استفاده می‌کند. بدین معنی که مدرسین شبکه کانکتیم، از افرادی هستند که آموزش‌های لازم را دیده‌اند و مورد تایید اعضای آکادمی شبکه کانکتیم نیز هستند. همچنین کارهایشان نیز در هر جلسه مورد بازبینی قرار می‌گیرد. از طرفی شرکت‌کنندگان می‌توانند به آنها نیز امتیاز دهند و انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سایت به شبکه اعلام کنند.


همکاری‌های متقابل: مراکز اسلامی ملی و بین‌المللی در زمینه آموزش می‌توانند در بستر شبکه کانکنیم با هم در ارتباط باشند و در نتیجه از پتانسیل‌های یکدیگر در جهت هم‌افزایی هر چه بیشتر بهره‌مند شوند.


برنامه آموزشی ما به چه صورت است و آموزگاران ما چه کسانی هستند و روش کار ما چگونه است؟
همان‌طور که در بخش مزیت‌های رقابتی نیز اشاره کردیم، آموزگاران در آکادمی بین‌المللی شبکه کانکتیم از اساتید با تجربه‌ بهترین موسسات و دانشگاه‌های کشور هستند که همگان کارنامه درخشانی در عرصه آموزش دارند.
علاوه بر کارنامه کاری درخشانی که اساتید و آموزگار در شبکه کانکتیم دارند، ما فرایندی را ترتیب داده‌ایم تا آن‌ها برای حضور موثرتر در دنیای آنلاین دوره مورد نظر را بگذرانند و در صورت کسب امتیاز مورد نظر از سوی داوران آکادمی شبکه کانکتیم، اجازه حضور و فعالیت در عرصه آنلاین را به عنوان مدرس داشته باشند. پس با چنین آموزگاران واجد شرایطی چه از نظر دانش و چه از نظر مهارت‌های کاری جلسات آموزشی پربارتری نیز خواهیم داشت.


چه کسانی باید آموزش ببینند و چرا ؟
در تیم شبکه کانکتیم همه افرادی که احساس نیاز به یادگیری داشته باشند، می‌توانند آموزش‌های لازم را ببینند و از این آموزش‌ها نیز برای کسب درآمد نیز چه از طریق برگزاری کلاس‌های آموزشی یا پشتیبانی و جذب افراد استفاده کنند. که در ادامه مدل کسب درآمد را نیز شرح خواهیم داد.


مدل کسب و کار و درآمدی به چه صورت است؟
در این بحث باید اشاره کنیم که شبکه کانکتیم فرایند و ساختاری را ترتیب داده است تا افراد در سه سطح کسب دانش (Education)، فعالیت (Activity) و کسب درآمد و توسعه (outcome) بتوانند، به صورتی صحیح و قابل قبول به فعالیت بپردازند. در واقع افراد در این سیستم بدون کسب دانش اجازه فعالیت را نخواهند داشت و اگر امتیاز لازم در بخش فعالیت را نداشته باشند وارد بخش کسب درآمد نیز نخواهند شد.
این مجموعه در بخش Education خود در تلاش است تا مبانی و اصول اولیه کار با سیستم را به کاربران آموزش دهد. این مباحث به نوعی جنبه عمومی نیز دارد و فرد می‌تواند از این دانش در سایر بخش‌های کاری و زندگی خود نیز بهره‌مند شود. شبکه کانکتیم جهت رسیدن به اهداف والای خود نیازمند افراد متخصص است که می‌بایست مباحث پیش نیاز را در زمینه آموزش یادگیری آنلاین، از کار با اینترنت گرفته تا ساخت محتوای آموزشی و تقویت فن بیان به مخاطبین خود ارائه دهد. افراد بعد از کسب امتیازهای پیش نیاز می‌توانند به عنوان عضو فعال خانواده (active family member)، فعالیت کرده و آنچه که آموخته‌اند را در عمل اجرا کنند. پس از کسب تاییدیه از تیم داوری شبکه کانکتیم وارد بخش درآمدزایی شود.
پس برای فعالیت در شبکه لازم است که افراد علاوه بر آشنایی کلی با مباحث با جزئیات نیز آشنا شوند تا بتوانند فعالیت بهتری داشته باشند که در نهایت منجر به درآمدزایی نیز شود.


روش درآمدزایی به چه صورت است؟
در این مرحله متقاضی می تواند امتیازهای مورد نیاز خود را از دو طریق کسب نماید اول با خرید وبینارهای موجود در شبکه که توسط اساتید دیگر یا به صورت زنده برگزار می گردد یا اینکه به صورت آفلاین از آنها استفاده کرده و ضمن کسب دانش مو، امتیاز خود را کسب نماید یا متقاضی می‌تواند با برگزاری وبینارهای خود امتیاز لازم را به دست آورد.
روش توانمند سازی خانواده ها مهارتهای آنها و نیازمندیها خانواده‌ها می‌توانند با آکادمی بین المللی شبکه کانکتیم و فعالیت‌هایی که در بستر این شبکه صورت می‌گیرد همراه باشند. حتی در مواردی آموزش‌های لازم را دریافت کنند و همچنین بعد از آموزش نیز به عنوان نیروی پشتیبان می‌توانند با مجموعه کانکتیم همکاری داشته باشند. همچنین والدین در کلاس‌های مدرسه نیز می‌توانند حضور داشته باشند و علاوه بر کمک به فرزندانشان نقش نظارتی نیز داشته باشند.
خانواده‌ها می‌توانند با آکادمی بین المللی شبکه کانکتیم و فعالیت‌هایی که در بستر این شبکه صورت می‌گیرد همراه باشند. حتی در مواردی آموزش‌های لازم را دریافت کنند و همچنین بعد از آموزش نیز به عنوان نیروی پشتیبان می‌توانند با مجموعه کانکتیم همکاری داشته باشند. همچنین والدین در کلاس‌های مدرسه نیز می‌توانند حضور داشته باشند و علاوه بر کمک به فرزندانشان نقش نظارتی نیز داشته باشند.


لیست کلاس ها یا حوزه فعالیت مجموعه در سطوح مختلف بر اساس تحصیلات میزان تجربه و سواد
کلاس‌هایی که افراد در مجموعه شرکت می‌کنند می‌توانند توسط سیستم مورد بررسی قرار بگیرند و براساس آنها کلاس‌های دیگری نیز در آینده به آنها پیشنهاد شوند. کلاس‌ها در شبکه کانکتیم از سطوح مختلفی برخوردار بوده که افراد با توجه به دانش پیشین خود می‌توانند در آنها شرکت کنند.